Alapítva: 1984-ben Daveid Richards és Ian Parry által.

Átköltözött a cég mai telephelyére Banbury, Oxfordshire-ba.

1990:
Ekkor kötődött a számunkra olyan anygra becsült kapcsolatuk a Subaru márkával.

1991:
A még alig ismert Colin McRae, négy rally győzelmet szerzett a Prodrive cégnek az aktuális Subaru rally autóval, a Legacy RS-el. Ebben az évben először nyerte meg a Brit Rally bajnokságot Colin.

1992:
Újabb 6, a Legacyval hajtott futamgyőzelmével Colin megvédi Brit bajnoki címét.

1993:
Két fontos dolog is történt a Prodrive cég életében. A Subaru csapat főszponzora az 555 lett, és egyúttal a Legacyt leváltotta egy kompaktabb versenyautó, a mindmáig babérokat arató Subaru Impreza. Még ugyanebben az évben, egy későbbi szintén Subaruval versenyző világbajnok növendék, Richard Burns vitte győzelemre a hazai bajnokságban futó Legacy RS versenyautót.

1994:
Carlos Sainz, Colin McRae, és Richard Burns versenyzésével, a márka második helyezést ért el az autógyárak világbajnokságán.

1995:
Colin McRae megnyerte a versenyzők világbajnokságát, és a Subaru is az első helyen zárt a gyártók között.

1996:
Bár Colin lecsúszott a bajnoki címről, de a Subaru márka megőrizte a világbajnokságban az első helyét.

1997:
Colinnak sajnos ezúttal sem sikerült, de a Subaru ismét az élen zárta az 1997-es évadot.

2001:
Richard Burns az Impreza WRC 2001-el lett az első Brit rally világbajnok.

2003:
Petter Solberg, Impreza WRC 2003-al megnyerte a versenyzők világbajnokságát és egyúttal a 6. rally világbajnoki győzelmet vitte haza a Subarunak.